Trendy na YouTube w marcu 2016

Marzec był dla YouTuba nieco gorszym miesiącem. Aktywność użytkowników w stosunku do lutego była nieco mniejsza. Największy spadek aktywności odnotowany został w ilości komentarzy. Było ich aż o 47% mniej niż w lutym. Ilość opublikowanych filmów była w stosunku do lutego mniejsza o 1.6%.

W marcu na YouTube królował przede wszystkim Popek, jego nowy klip „Riki Tiki” wyemitowano aż 7 mln razy. Drugie i trzecie miejsce również należy do Popka. Na drugim miejscu uplasowały się jego klip „Wodospady”, na trzecim natomiast „Kocham Cię robaczku”. Czwarte miejsce należało do zespołu Akcent, natomiast piąte do klipu Gumiś Miś „Bańkę Łap”.

Co ciekawe w marcu YouTubem rządził też kanał kancelarii premiera. Jest on najpopularniejszym kanałem kancelarii premiera w Europie i 5 co do wielkości rządowym profilem na świecie. Prym w rządowych profilach YouTube wiedzie jednak profil prezydenta Baracka Obamy oraz profil Białego Domu. Biały Dom zdobywa na YouTubie najwięcej komentarzy i subskrypcji, natomiast profil prezydenta ma najwięcej wyświetleń.

Prowadzenie profilu na YouTube może dać firmie naprawdę wiele dobrego. Jeżeli profil prowadzony jest dobrze, to można oczekiwać naprawdę dużej ilości subskrypcji i zakrojonej na szeroką skalę interakcji z użytkownikami. Marzec nie przyniósł na YouTubie jakichś większych rewelacji, ale trzeba pamiętać o tym, że tutaj gwizdy pojawiają się dosłownie z dnia na dzień. Ktoś, kogo jeszcze wczoraj nie znał nikt, może nagle wybić się na sam szczyt i osiągnąć prawdziwą sławę.

Wraz z nastaniem cieplejszych dni obserwuje się zmniejszoną aktywność na YouTubie. Filmy pojawiać będą się zapewne nieco rzadziej, natomiast reakcje użytkowników będą okrojone. Sezon wiosenny nie zagrozi jednak serwisowi, ktoś, kto w tym czasie dobrze przyłoży się do prowadzenia swojego profilu, może na tym naprawdę sporo skorzystać. YouTube jest od wielu lat prawdziwą potęgą i dosłownie „rodzi” nowe gwizdy. YouTuberzy są coraz smaczniejszym kąskiem dla dużych marek i mają coraz większy wpływ na wybory użytkowników.

One thought on “Trendy na YouTube w marcu 2016

  • 21 maja 2016 at 18:32
    Permalink

    Youtube jest zalewany syfem, osobiście nie mam nic do rapu, gdyż sam go dużo słucham, jednak to co tworzy ten Popek i jego gangi z albanii, to najzwyczajniej rzenada i dziwię się, że tyle młodych ludzi tego słucha.

Dodaj komentarz