Zuckerberg zaprezentował plany Facebooka na najbliższe 10 lat

CEO Facebooka Marc Zuckergebr wystąpił 12 i 13 kwietnia na konferencji F8 Facebooka. Konferencja odbyła się w San Fransisco. Podczas jej trwała Zuckerberg przedstawił zgromadzonym plany rozwoju Facebooka na przestrzeni najbliższych 10 lat.

Konferencja przyniosła same konkrety. Wśród prelegentów znaleźli się Deb Liu, David Marcus, Ime Archibong i Chris Cox. Podczas prelekcji przedstawione zostały konkretne rozwiązania, które wdrożone zostaną w najbliżej dekadzie. Rozwiązaniami tymi są:

API funkcji Live – z uwagi na to, że Facebook Live odnosi sukcesy, portal wdroży API dla programistów. Dzięki API dzielenie się treściami w czasie rzeczywistym będzie jeszcze prostsze.

Facebook Sorround 360 – dzięki kamerom 3D-360 będzie można produkować sferyczne, wyraźne filmy w trójwymiarze. Technologia będzie pozwalała na połączenie nawet 17 kamer i udostępniona zostanie na platformie GitHub.

Account Kit – dzięki funkcjonalności do nowych aplikacji będzie się można zalogować się za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu. Dzięki temu developerzy będą mogli łatwiej dotrzeć do nowych użytkowników.

Boty Massengera – dzięki botom zainteresowane osoby będą mogły szybciej wyszukać daną treść. Zadaniem Send/Receive API Messengera będzie odbieranie oraz wysyłanie tekstów, grafik i interaktywnych powiadomień z wezwaniem do reakcji.

Quote Sharing – funkcjonalność ta pozwoli na szybkie dzielenie się ze znajomymi cytatami znalezionymi w aplikacjach i na stronach www.

Przyciski Save – dzięki nim szybko zapiszemy interesujące nas treści tak, żeby można było do nich w każdej chwili wrócić. Zapisane treści będą trafiać do folderu Save na Facebooku.

Free Basics Simulator i Demographic Insights – pierwsze narzędzie przeznaczone jest dla developerów, którzy pracują z Free Basics. Narzędzie pozwoli na sprawdzenie, jak prezentują się treści stworzone przez developerów. Drugie narzędzie umożliwi natomiast lepsze poznanie użytkowników, którzy korzystają ze stworzonych treści.

Profile Expression Kit – funkcjonalność pozwoli na tworzenie profilowych video. Wersja beta funkcjonalności pojawiała się już 12 kwietnia. Będzie wspierana przez 6 aplikacji: Cinemagraph Pro by Flixel, Lollicam, Instagram, Lollicam, BeautyPlus, MSQRD i Vine.

2 thoughts on “Zuckerberg zaprezentował plany Facebooka na najbliższe 10 lat

  • 20 maja 2016 at 15:43
    Permalink

    To będą bardziej bajerki i dopieszczenia strony. Jeżeli tylko tyle zrobią przez te 10 lat, to chyba będę zawiedziona, a z drugiej strony, to trudno jest powiedzieć, co by mogli jeszcze dodać.

Dodaj komentarz