Snapchat coraz popularniejszy – aplikację ma już ponad 5 mln Polaków

Kiedy Snapchat wchodził na rynek, nikt nie sądził, że zrobi na nim taką furorę. Na chwilę obecną aplikacja zainstalowana jest na smartfonach ponad 5 mln polaków, a jej popularność stale rośnie. 5 mln to prawie 24% dorosłej populacji naszego kraju, czyli co czwarty dorosły ma już Snapchata.

Wyniki te zostały opracowane przez SW Research Snapchat na zlecenie agencji social media Think Kong. Na początku Snapchat służył tylko, jako narzędzie rozrywki, dzisiaj natomiast nabiera coraz większego znaczenia marketingowego. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na to, jak wiele gwizd i marek doskonale buduje na nim swoją pozycję i wzmacnia interakcje z fanami

Jak podają badania, najwięcej użytkowników Snapchata to ludzie w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat. Stanowią oni aż 51% wszystkich użytkowników. Ludzi w wielu powyżej 50 lat jest na Snapchacie 10%. Aż 38% użytkowników zagląda na Snapchata kilka razy dziennie. To daje ogromne pole manewru.

Marki wciąż obawiają się działań na Snapchacie lub wręcz uważają je za bezsensowne. To zły tok myślenia. Przecież jak wiemy, social media nie samym Facebookiem żyją. Jest on już nieco przesycony, internauci coraz chętniej szukają nowych rozwiązań, prostszych aplikacji, które pozwolą im być na bieżąco. Narzędzia takie jak Snapchat czy Instagram spełniają te zadania. Rosnąca stale popularność Snapchata wręcz zmusza brandy do tego, żeby założyć profil i aktywnie działać. Marketingowy potencjał tego rozwiązania jest bardzo widoczny.

O ile jakieś narzędzie jest w stanie skutecznie angażować użytkowników, o tyle jest też w stanie pomóc danej firmie w osiąganiu jej celów. Celami tymi może być większa rozpoznawalność marki, przekonanie do niej większej ilości klientów lub też wyższa sprzedaż towarów i usług. Jednym z największych fenomenów Snapchata jest przykładowo trenerka Ewa Chodakowska. Fanki przyznają, że założyły konta tylko po to, żeby móc ją obserwować. Skoro więc jakaś marka lub osoba ma moc, żeby wpływać na posiadane przez nas profile społecznościowe, może też z powodzeniem osiągać inne cele marketingowe.

4 thoughts on “Snapchat coraz popularniejszy – aplikację ma już ponad 5 mln Polaków

 • 16 maja 2016 at 09:01
  Permalink

  W mojej agencji podchodzili do Snapchata początkowo tak, jak do jakiegoś żartu. Naprwadę nikt nie wróżył temu przyszłości. Jak widać bardzo się myliliśmy. Osobiscie nie lubię tam działać, bo zdaję sobie sprawę z przedziału wiekowego użytkowników.

 • 17 maja 2016 at 23:41
  Permalink

  Szybko zdobył popularność, połowa moich znajomych korzysta z tej aplikacji. Sama początkowo nie byłam do niego pezekonana, ale z czasem uznałam, za śwoetną zabawę.

 • 21 maja 2016 at 18:23
  Permalink

  Owszem używam snapchata, jednak według mnie wielu ludzi znacznie z nim przesadza, siedzenie przy nim po 2h dziennie, to trzeba mieć naprawdę coś z głową.

 • 25 maja 2016 at 08:58
  Permalink

  Nie zgodzę się z przedmówcą. Młodzi ludzie to tak podatny grunt, że dla nich tworzy się najlepiej. Wystarczy tylko zadać głupie pytanie lub dać durne polecenie i lgną jak miś do miodu.

Dodaj komentarz