Co obniża wartość strony w oczach wyszukiwarek?

Pewne działania czy pewne zaniedbania mogą sprawić, że Twoja strona nie będzie widoczna w Google. Jej pozycja może być przez to tak marna, że będzie można zapomnieć o jakimkolwiek ruchu z wyszukiwarek. SEO to dzisiaj potężna broń, którą można zastosować do tego, żeby pokazać swoją stronę światu. Trzeba jednak unikać błędów, które niszczą ją już na starcie.

Błąd nr. 1 – tanie pozycjonowanie z Allegro

Nie ma chyba nic gorszego niż ufanie ofertom pozycjonowania strony za kilka czy kilkadziesiąt złotych. Niektóre z tych ofert „gwarantują” TOP10 na nawet TOP3! Gdyby to było takie proste, to Internet nie wyglądałby tak, jak wygląda, a nowe strony nie miałyby żadnej szansy na to, żeby się przebić. Kupowanie taniego pozycjonowania może się odbić długotrwałą lub bolesną i ostateczną czkawką tym, którzy zechcą pójść na łatwiznę. Nowe algorytmy Google nie są już obojętne na SPAM czy kupowanie linków. Filtry czy bany za BlackHat SEO są teraz czymś powszechnym. Pozycjonowania nie da się zrobić tanio i jednocześnie dobrze.

Błąd nr. 2 – Unikanie mediów społecznościowych

Media społecznościowe to potężna broń, dzięki której można skutecznie pozycjonować stronę. Udostępnienia i polubienia to prawdziwy wabik na nowych użytkowników. Prawdziwy lep. Ktoś, kto odcina się od korzystania z mediów społecznościowych, w pewnym sensie zakręcą sobie też kurek, którym „napływają” nowi użytkownicy.

Błąd nr. 3 – Przeoptymalizowanie strony

Strona internetowa może być niezoptymalizowana, ale może być też przeoptymalizowana. Podczas tworzenia strony należy zachować zdrowy rozsądek między kierowaniem jej zawartości do użytkowników, a do wyszukiwarek. Słowa kluczowe w tekstach powinny być używane w sposób naturalny, tytuł tekstu nie powinien być taki sam jak nagłówek H1, a nagłówek H2 powinien zawierać odmienione frazy kluczowe. Jeżeli strona będzie „upakowana” frazami w anchorach, tytułach, nagłówkach itd. to może to wywrzeć skutek odwrotny do zamierzonego.

Błąd nr. 4 – Duplikate content

Powielanie tych samych treści w obrębie jednej witryny albo witryn należących do tej samej firmy/marki, to jeden z poważniejszych błędów SEO. Bardzo często błąd ten popełniają właściciele sklepów internetowych, oznaczając produkty jednym i tym samym opisem.

Błąd nr. 5 – Brak responsywności strony

Brak mobilnej wersji strony www to utrata nawet połowy użytkowników. Google znacznie lepiej postrzega strony responsywne. Te, które nie są wyposażone w mechanizm responsywności, spycha na dalszy plan.

Dodaj komentarz