Najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych

Ma być prosto, przejrzyście i ze smakiem. Strona ma się dopasowywać do wielkości urządzenia, a całość powinna być dwuwymiarowa. Te trendy zagościły w projektowaniu stron już jakiś czas temu, a teraz zostają jedynie wzmacniane. Kładzie się na nie coraz większy nacisk. Wygląda na to, że za jakiś czas większość stron będzie oparta o szczególne zasady.

Flat design – bez tego ani rusz

Idea flat design polega na odejściu od trójwymiarowych elementów na stronie. Teraz dobre strony są raczej dwuwymiarowe, maksymalnie proste. Dzięki zastosowaniu projektowania flat design strona wydaje się czysta, minimalistyczna i bardzo przejrzysta. Nie przeładowuje mózgu tym, co zawiera. Wręcz przeciwnie, ze strony usunięte zostają wszystkie cienie, gradienty i obramowania.

One page – jedna strona wystarczy

Strony one page to strony, które się scroluuje, a poszczególne elementy ujawniają się nam podczas przewijania strony. Strona one site nie wymaga skakania po zakładkach i szukania potrzebnych elementów, ale jednocześnie nie da się na niej zamieścić zbyt wiele treści.

Parallax scrolling – dlaczego warto?

Parallax scrolling to technika przewijania równoległego, którą stosuje się na stronach typu one page. Dzięki zastosowaniu tej techniki widzimy różnicę między szybkością przewijania się danych elementów, a to powoduje wrażenie głębi i uatrakcyjnia stronę.

Minimalizm – to jest teraz w cenie

Jeżeli coś jest na stronie zbędne, należy to usunąć. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Nowoczesne strony nie mogą być przeładowane informacjami, nie mogą zmuszać użytkowników do myślenia. Powinny dawać im jak na tacy to, co najważniejsze i na tym koniec. Bez ozdobników, bez zbędnego rozpychania treści.

Piękne zdjęcia – ich nigdy za wiele

Internet funkcjonuje teraz na obrazach. Im więcej ich na stronie, im piękniejsze, tym lepiej. Użytkownicy sieci uwielbiają oglądać. Dlatego też coraz częściej projektuje się strony, w których zdjęcie jest całym tłem na ekranie, a właściwa treść pojawia się dopiero na tym zdjęciu.

2 thoughts on “Najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych

Dodaj komentarz