Dlaczego warto mieć responsywną stronę www?

Responsywne strony są teraz na czasie. Nie tylko dlatego, że wyglądają dobrze, ale też dlatego, że Google je po prostu kocha. Spełniają one kilka zasadniczych funkcji, nie tylko czysto użytkowych, ale też estetycznych. Dowiedz się, dlaczego warto mieć taką stronę i zainwestuj w nią. Poniesiony koszt na pewno się zwróci.

Strona dopasowuje się do każdego urządzenia

Znasz ten ból, kiedy wchodzisz na daną stronę www, a ona wyświetla się niepoprawnie? Pasek zakładek gdzieś znika, a stronę musisz ciągle powiększać i przesuwać? Zwykłe strony www zakodowane są tak, że nie mają możliwości dopasowania się do wielkości ekranu, na którym są wyświetlane. W przypadku stron responsywnych wymiary ekranu nie mają znaczenia. Strona zawsze wyświetla się idealnie. Co to oznacza dla Ciebie? Przede wszystkim użytkownicy nie uciekną z Twojej strony zniechęceni jej układem, nie stracą czasu na szukanie konkretnej zawartości. Trafią od razu tam, gdzie trzeba, a tym samym ocenią Twoją stronę pozytywnie i być może wrócą na nią.

Google lepiej ocenia Twoją stronę

Google coraz bardziej podnosi poprzeczkę wymagań w stosunku do stron internetowych. Responsywność jest teraz jedną z cech, która dodaje stronie wartości „w oczach Googe”.  Strona w wersji responsywnej będzie się lepiej pozycjonować w  SERP-ach, a to dzisiaj klucz do sukcesu.

Marka dobrze się prezentuje

Firma, która posiada responsywną stronę wydaje się bardziej nowoczesna. Widać, że stawia na rozwój, że zależy jej na dobrej prezencji, że istotne są dla niej kwestie estetyki. To buduje w pewnym sensie wiarygodność i pozycję w oczach potencjalnych klientów.

Mniejsze koszty utrzymania strony

Jeżeli strona nie jest responsywna, to nie wczyta się poprawnie na smartfonie czy tablecie. Trzeba będzie dla niej utworzyć stronę mobilną, a ta musi być unikalna. Tworzenie kolejnej strony i wypełnianie jest contentem to duże wydatki. To wydatki niepotrzebne przy stronie responsywnej. Aktualizacja strony responsywnej również jest tańsza.

8 thoughts on “Dlaczego warto mieć responsywną stronę www?

 • 12 maja 2016 at 12:55
  Permalink

  Podpisuję się rękami i nogami. Odkad mamy responsywną stronę to współczynnik odrzuceń jest znacznie mniejszy. Widać, że to się przekłada nie tylko na wygląd, ale też na zachowanie użytkowników. Tym bardziej, że u nas 52% ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych.

  • 12 maja 2016 at 21:00
   Permalink

   U mnie to samo, podobny efekt i podobny ruch z komórek. Mogę powiedzieć też że sprzedaż nieco wzrosła, chociaż tutaj to na dwoje babka wróżyła, bo nie analizowałam czy to przez nową stronę czy inne działania.

 • 13 maja 2016 at 06:49
  Permalink

  Mi to się podobają responsywne strony z flat desing. No to jest po prostu super. Widać wszystko jak na dłoni i się nie zastanawiasz co gdzie jest. W projektowaniu widocznie odchodzi się od tych cyrków i wszystko upraszcza, ale ciekawe dokąd to zmierza.

 • 14 maja 2016 at 00:36
  Permalink

  Nie wyobrażam sobie, by jakaś porządna firma miała nieresponsywną stronę. W obecnych czasach wiele osób przegląda sieć przez urządzenia mobilne, po co zniechęcać zainteresowanych ludzi.

 • 14 maja 2016 at 07:07
  Permalink

  Responsywna strona to nie tylko ukłon w stronę użytkowników, ale też puszczenie figlarnego oczka do robotów. Skoro Google chce responsywnych stron, to znaczy że nie tylko wypada taką mieć, ale wręcz jest to konieczne. Ja wdrożyłam u siebie responsywne szablony zarówno na blogach, jak i na stronie firmowej i dopiero wtedy przekonałam się, że tak powinien wyglądać interent. Jeżeli widzę stronę, która nie jest responsywna, to mam wrażenie, że administrator jest sto lat za murzynami i nic tam ciekawego nie znajdę.

 • 19 maja 2016 at 23:17
  Permalink

  Oczywiście, cały artykuł to prawa, w dzisiejszych czasach responsywne strony to konieczność, wystarczy wejść na statystyki, by dowiedzieć się jak wiele osób korzysta z telefonów przeglądając internet.

Dodaj komentarz