Jak działać na Instagramie i budować popularność?

Instagram to serwis społecznościowy, umożliwiający zamieszczanie zdjęć. Rozwija się bardzo prężnie. Tak prężnie, że niedługo będzie równie popularny, jak Facebook. Blogerzy, marketerzy i marki dostrzegają jego potencjał i starają się prowadzić tam jakieś działanie. Z tym że część ludzi ma problem w tym, żeby skutecznie ogarnąć Instagrama.

Na Instagramie łatwo wyszukać odpowiednie treści i zamieścić własne. Wyszukiwać możemy po nazwach użytkowników lub po hashtagach. Wrzucać można dowolne fotki, z tego, co robimy, jak wyglądamy, widoki, zabawne ujęcia. Słowem wszystko, co jest w stanie uchwycić obiektyw aparatu. Zdjęcia można lajkować i komentować a konkretne profile obserwować. Jakiś czas temu Instagram wprowadził też funkcję wysyłania i odbierania wiadomości. Jego siła tkwi w wykorzystaniu aspektu wizualnego. Instagram to po prostu zdjęcia, a te użytkownicy sieci oglądają coraz chętniej. Większość stron internetowych i blogów zamieszcza dużą ilość unikalnych zdjęć.

Jak działać na Instagramie?

Social media i Instagam to jedno. Kiedy mówimy o mediach internetowych to Instagrama dosłownie nie wolno nam pominąć. Dlatego też ktoś, kto chce, aby było o nim głośno w sieci, musi założyć profil i dobrze go prowadzić. Co znaczy w tym przypadku słowo „dobrze”?

 • Zdjęcia powinny być wrzucane regularnie.
 • Należy używać hashtagów, dzięki którym inni użytkownicy szybciej trafią na nasze treści.
 • Unikać spamowania.
 • Wykorzystać geolokalizację.
 • Wykorzystać tylko atrakcyjne zdjęcia.
 • Monitorować aktywność za pomocą narzędzi takich jak Brand24 czy Sentione.

Co da Ci dobrze prowadzony Instagram?

Przede wszystkim dotrzesz do nowych użytkowników i zaczniesz budować świadomość marki. Instagram może pomóc angażować ludzi w interakcje. W przypadku marek jest to nieco trudniejsza, niż w przypadku celebrytów czy też sław polityki. Dlatego też działania powinny być przemyślane. Niemniej jednak Instagram ma moc, a ten, kto zbiera obserwujących w szybkim tempie, może liczyć na niezłe profity z tego tytułu.

4 thoughts on “Jak działać na Instagramie i budować popularność?

 • 16 maja 2016 at 08:58
  Permalink

  Jak działać na instagramie? Przede wszystkim robić dobre zdjęcia. Można sobie cudować, ale to od jakości, tematyki i pomysłowości zdjęć zależy sukces. Można promować nawet dość nudną branżę, ale jakość zdjęć jest tutaj priorytetowa. Oczywiście kwestia nie dotyczy jakości lustrzanki, jaką się fotografuje, ale umiejętności samego fotografa no i oczywiście tego, co na takich zdjęciach jest.

Dodaj komentarz