Optymalizacja wizytówki firmowej w Google
Optymalizacja wizytówki firmowej w Google jest konieczna do tego, żeby zyskać pewność, że firma prezentuje się we właściwy sposób. Właściciele firm wiedzą już, że obecność w serwisach społecznościowych to konieczność. Z tym, że nie wystarczy tylko „być”. Należy „być w odpowiedni sposób”. Samo utworzenie wizytówki Google Moja Firma nie jest trudne. Większą trudność sprawia jej odpowiednie uzupełnienie.
Wszystkie działania sprowadzają się tutaj do tego, żeby wizytówka była w Google dobrze widoczna. Tylko to pozwoli firmie odczuć realne efekty.
Jak zoptymalizować wizytówkę Google Moja Firma?
W pierwszym kroku należy zalogować się do wizytówki, odwiedzając adres https://www.google.com/intl/pl_pl/business/. Po zalogowaniu zobaczysz wszystkie przypisane do konta wizytówki. Wybierz w danej wizytówce zakładkę Zarządzanie lokalizacją. Pokaże się pusty, niezidentyfikowany profil. Następnie konieczne jest wprowadzenie kodu weryfikacyjnego. Po wprowadzeniu kodu wizytówka Google Moja Firma jest zidentyfikowana.
Następnie konieczne jest przejście do zakładki Edytuj informacje. Wpisujesz adres strony internetowej, podajesz godziny otwarcia firmy, wgrywasz logo lub zdjęcie profilowe firmy oraz dodatkowe zdjęcie, którego celem jest przyciągnięcie klientów.
W dalszym kroku przechodzisz do wpisania nazwy firmy. W tym miejscu powinna pojawić się wersja skrócona, łatwa do zapamiętania. Czasami można się tu pokusić także o dodanie frazy kluczowej. Przykładowo zamiast nazwy „Ilona” – „Zakład fryzjerski Ilona”. W kolejnym kroku wpisujesz dokładny adres firmy, numer telefonu i dobrze dobierasz kategorię świadczonych usług. Kategorie nie mogą opisywać produktów firmy, tylko jej działalność, ale masz możliwość wybrania jednocześnie aż 10 kategorii.
Dalej konieczne jest określenie godzin pracy. Określone godziny pracy są jednocześnie godzinami, w których z firmą można skontaktować się telefonicznie. W sekcji opisu firmy można dodać linki (nofollow), które wskażą użytkownikom konkretne informacje na stronie. Pamiętaj tylko, że opis powinien być możliwie dokładny i jednoznaczny. Po zatwierdzeniu wszystkich danych przechodzisz do zakładki Zdjęcia.
W zakładce tej warto dodać zdjęcia prezentujące siedzibę firmy lub przebieg pracy. W miejscu tym można zaprezentować także produkty, czy menu lokalu gastronomicznego. Po wypełnieniu wszystkich sekcji przechodzisz już tylko do monitorowania aktywności użytkowników.
Mnie zawsze zastanawia dlaczego firmy tak po macoszemu traktuja G+. Przecież czasami wystarczy wpisać w wyszuikiwarkę samą nazwę i od razu pojawia się niemalże kompletna oferta firmy. Trzeba tylko dobrze wypełnić… z drueij strony ja sam długo tej wizytówki nie miałem. Wsyzskie działania były kierowane na Facebooka, a niepotrzebnie, bo najważniejsza jest dywersyfikacja. Gdzieś kiedys przeczytałem, że nie chodzi o to, żeby być w jednym miejscu, tylko żeby zaczepić się wszędzie i dać o sobie znać gdzie się da.
Ok. zgadzam się, ale też nie sztuką jest być wszędzie ale byle jak. Jak chcesz ogarnać wszystkie social media to musisz albo sam przy tym cały dzień siedzieć albo kogoś do tego zatrudnić, a to też są dodatkowe koszty. Ja wolę obsługiwać jeden kanał a porządnie, zamiast kilka a byle jak, a na speców od marketingu mnie jeszcze nie stać niestety…
Ja się dopiero przymierzam do zrobienia.
Też się dopiero za to zabieram, ale to wygląda naprawdę ciekawie i myślę, że wypróbuję.