Allegro będzie kontynuować „Legendy Video”

Allegro wpadło na genialny pomysł, żeby reinterpretować polskie legendy, baśnie z gatunków SF oraz fantasty i dopasowywać je do potrzeb dzisiejszych użytkowników. Projekt, który powstał w tamtym roku, doczeka się kontynuacji. Allegro ujawniło szczegóły projektu podczas konferencji Pyrkon 2016. Filmy zapowiadane są nie tyle pojedynczo, co jako całe uniwersum.

Premiera „Legend Polskich” miała miejsce w listopadzie 2015 roku. Reżyserem pierwszych dwóch filmów (Smoka i Twardowskyego) był Tomasz Bagiński. W ramach legend wydano również 6 opowiadań w formie e-booków, a wszystkie materiały doczekały się ponad 6 milionów odsłon. To całkiem nieźle i Allegro zaczęło dostrzegać w tym rozwiązaniu potencjał.

W ramach kolejnych działań zapowiedziano produkcję jeszcze co najmniej 3 filmów, których możemy się spodziewać w drugiej połowie roku. Reżyser filmów tak mówi o zapowiadanej na wrzesień kontynuacji Twardowskyego:

Polskie piekło samo w sobie będzie jednym z ważniejszych motywów filmu. To, co wydarzy się w „Twardowskym” sprawi, że na świat wyjdą rozmaite stwory, m.in. Baba Jaga i Bazyliszek, o których będą kolejne filmy”.

Na listopad zapowiedziany jest film „Bazyliszek”, w którym zobaczymy Piasta żyjącego w czasach współczesnych bez świadomości swojego pochodzenia. W grudniu natomiast wyemitowana zostanie „Jaga”, opowieść o zielarce władającej potężnymi mocami. Jaga będzie tak potężna, że bez problemu poradzi sobie z pokonaniem oddziału antyterrorystów.

Filmy mają trwać po kilkanaście minut, ale jak na taką długość reżyser zapowiada, że będą zrealizowane z rozmachem. Dopełnieniem filmów będzie „legendarne uniwersum”, nad którym pracują specjaliści z agencji Fish Ladder. W projekt Allegro będą się mogli zaangażować zwykli użytkownicy, a ich integracja z marką będzie jeszcze większa. Każdy będzie mógł przystąpić do współtworzenia Legend Polskich, wystarczy tylko dołączyć do specjalnie stworzonej na Facebooku grupy. To tam będą się pojawiać najświeższe informacje i stamtąd realizatorzy będą czerpać inspirację do swojej pracy.

One thought on “Allegro będzie kontynuować „Legendy Video”

Dodaj komentarz