Dobra strona dla małej firmy w 6 krokach

Strona internetowa to podstawa nawet dla małej firmy. Przedsiębiorcy zdają sobie już sprawę z tego, że docieranie do szerszego grona potencjalnych klientów może być znacznie łatwiejsze dzięki posiadaniu strony www. Jednak w momencie, kiedy firma jest mała, a budżet na stronę niewielki, trzeba iść na pewne kompromisy. Wystarczy tylko stosować się do 6 prostych zasad

1. Określenie branży

Niektóre strony nie informują tak naprawdę o tym, czym zajmuje się dana firma. Layout strony jest uniwersalny i nie zawiera ona najważniejszych informacji. Określenie branży oraz zakresu usług czy oferowanych towarów jest w tym przypadku dosłownie koniecznością. Użytkownik nie może szukać tych informacji, powinien dostać je jak na tacy.

2. Estetyka i minimalizm

Strony przeładowane dodatkami odchodzą już w zapomnienie. Jeżeli firmowa strona www ma by skuteczna, to musi być też minimalistyczna. Niech znajdzie się na niej wszytko, czego potrzeba i nic poza tym. Strona musi być czytelna. Treści nie powinno się umieszczać chaotycznie, a w sposób przemyślany.

3. Czytelna nawigacja

Użytkownik nie może poszukiwać konkretnych informacji na stronie. Jeżeli jest to możliwe, to ilość stron czy zakładek należy ograniczyć do minimum. Każda strona i zakładka powinna być dokładnie opisana. Nie można pozwolić, żeby użytkownik przeklikiwał się przez stronę dłużej, niż jest w stanie znieść.

4. Łatwy kontakt

Na stronie muszą się znaleźć informacje kontaktowe i dobrze byłoby też dodać odnośniki do profili w mediach społecznościowych (o ile firma z takich korzysta). Warto zamieścić zarówno dane adresowe, jak i adres e-mailowy czy numer telefonu. Dobrym pomysłem jest też formularz kontaktowy.

5. Testowanie funkcjonalności

Stworzenie strony to nie koniec. Należy ją jeszcze przetestować. Konieczne jest sprawdzenie czasu ładowania się witryny, poprawność linków zamieszczonych w obrębie strony czy też poprawne działanie formularzy. Nie chcesz chyba, żeby klient kliknął na ikonę Facebooka, która nigdzie go nie zaprowadzi, bo w kodzie strony umieszczono link niepoprawnie.

6. Dobra domena i firmowy e-mail

Strona firmowa na Bloggerze nie jest dobrym pomysłem. Tak samo jak korzystanie z subdomen dostawców darmowych stron internetowych. Poczta na Gmailu też nie wzbudza zaufania, a już z pewnością nie kojarzy się profesjonalnie. Domena powinna być w miarę prosta, tak, żeby łatwo było ją zapamiętać i zapisać, a skrzynka pocztowa musi być z tą domeną powiązana.

Dodaj komentarz