Książki dla designerów i projektantów

Praktyka to jedno, ale teorię w projektowaniu także trzeba znać. Przynajmniej na początku i dla zaznajomienia się z podstawami. Ktoś, kto zaczyna swoją przygodę z web designem, powinien uzbroić się w arsenał nie sprzętu komputerowego, ale przede wszystkim literatury.

 

1. Niezawodne zasady web designu. Projektowanie spektakularnych witryn internetowych,  Jason Beaird, wydawnictwo Helion, stron 208, ISBN 978-83-246-3590-0.

Książka uczy krok po kroku, jak zaprojektować nowoczesną i użyteczną stronę internetową. Wskazówki w niej zawarte będą odpowiednie zarówno dla grafików i web designerów, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem stron. Książka uczy konstruowania układu strony internetowej, zestawiania kolorów i dobierania właściwej grafiki. Pozycja dokładnie opisuje wykorzystanie tekstur, fontów oraz kompleksowe przygotowanie strony internetowej od koncepcji po najmniejsze szczegóły techniczne.

 

2. Projektowanie nowoczesnych aplikacji sieciowych, Stephen Radford, wydawnictwo Helion, stron 208, ISBN 978-83-283-1847-2.

Zadaniem książki jest wdrożenie użytkownika z zagadnienia Bootstrapie i AngularJS. Książka w prosty i zrozumiały sposób uczy budowania zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych aplikacji sieciowych. Posłuży pomocą podczas problemów i pomoże usunąć błędy zaistniałe podczas tworzenia aplikacji.

 

3. Projektowanie www. Księga pomysłów, Patrick McNeil, wydawnictwo Helion, stron 264, ISBN 978-83-246-4771-2.

Dzięki książce dowiesz się, jak dzieli się strony według konkretnych typów, jak definiować różne style, jak budować stronę www i dopracowywać wszystkie jej elementy. Dostaniesz kompendium wiedzy na temat stron internetowych i trendów w projektowaniu, jakie teraz obowiązują.  Z taką książką znacznie szybciej nauczysz się zarówno podstaw, jak i szczegółów projektowania stron.

 

4. Podręcznik genialnych pomysłów. Od inspiracji po realizację, Cameron Chapman, wydawnictwo Helion, stron 408, ISBN 978-83-246-4272-4.

Jeżeli projektujesz strony i brak Ci pomysłów, nie wiesz, w jakim kierunku podążać, co robić, żeby uzyskać doskonały efekt, ta książka jest dla Ciebie. Pomoże Ci opracować koncepcję, pobudzić wyobraźnię i znaleźć oraz wykorzystać ciekawe zdjęcia i formy graficzne.

Dodaj komentarz