Międzynarodowe Targi Poligrafii, Druku i Mediów DRUPA 2016

W dniach 31 maja – 10 czerwca 2016 odbędą się Targi Poligrafii, Druku i Mediów DRUPA. Wydarzenie organizuje A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. Targi odbędą się w niemieckim mieście Dusseldorf.

Drupa to wydarzenie na skalę światową. Targi są jedynym tego typu wydarzeniem w skali globalnej. Na imprezie prezentowane będą nowości ze świata druku, poligrafii i mediów. Uczestnictwo w wydarzeniu polecane jest przede wszystkim managerom drukarni, osobom związanym z mediami i social media, a także agencjom i przedsiębiorstwom reklamowym.

Na targach Drupa podjęta zostanie tematyka technologii CTP, maszyn i urządzeń drukarskich, introligatorstwa, systemów i oprogramowania przygotowującego druk, obróbki papieru i opakowań, a także wydawnictw elektronicznych. Słowem będzie to wydarzenie skrojone na miarę dla każdego, kogo interesuje szeroko pojęta tematyka reklamy i poligrafii.

Targi Drupa organizowane są nieprzerwanie od 60 lat. Tegoroczna edycja będzie 16 z kolei imprezą. Większość miejsc wystawienniczych była zarezerwowana już na 17 miesięcy przed terminem targów. Ich popularność tak skomentował President & CEO Messe Düsseldorf Werner M. Dornscheidt:

„Na tak wymagającym obecnie rynku osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Żadna inna impreza nie ma tak wiele do zaoferowania, zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym. Zainteresowanie, jakim cieszą się targi drupa 2016, świadczy o tym, że strategia, na którą się zdecydowaliśmy, jest skuteczna i przynosi wymierne rezultaty”.

Drupa 2016 odbędzie się pod hasłem „Touch the, future”, czyli „dotknij przyszłości”. Slogan ten doskonale wpisuje się w tematykę tegorocznych targów. Przedstawione zostaną na nich przede wszystkim najnowsze technologie drukarskie, które mogą zrewolucjonizować całą branżę poligraficzną i reklamową. Największy nacisk położony zostanie na drukowanie w 3D, inkjet i elektronikę. Organizatorzy targów zadbali też o odpowiednią dawkę wiedzy z zakresu przygotowania i produkcji opakowań. Te wedle prognoz w najbliższych latach będą coraz ważniejsze w kontekście marketingowym.

 

zdjęcie do artykułu: www.drupa.com

Dodaj komentarz