Dlaczego warto pozycjonować swoją stronę w Google?

Internet to dzisiaj potężne medium i każda firma, która myśli o rozwoju, chce być w Internecie widoczna. Niestety ogromna konkurencja sprawia, że niektóre firmy mimo starań nadal są na dalekich miejscach w wynikach wyszukiwania. Zmienić może to pozycjonowanie strony internetowej. Dobrze przeprowadzone może uczynić mierną firmę prawdziwym liderem na rynku.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie to zespół działań, których celem jest poprawienie pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania Google. Pozycję tą poprawia się w odniesieniu do konkretnych fraz. Przykładowo sklep internetowy będzie się pozycjonował na frazy takie jak „obuwie damskie” „botki jesienne”, a mechanik samochody na frazy „naprawa pojazdów Gdańsk”, „serwis klimatyzacji”.

Pozycjonowanie połączone z optymalizacją sprawi, że Google korzystniej oceni daną stronę, a tym samym przyzna jej wyższe miejsce w rankingu. To natomiast przełoży się automatyczne na ilość odwiedzin.

Co może dać Ci pozycjonowanie?

  • Więcej wejść na stronę – wejścia na stronę to wielopłaszczyznowa korzyść. Możliwość zarabiania na reklamach, więcej potencjalnych klientów, reklamowanie marki i produktów.
  • Budowanie wizerunku – użytkownik, który widzi w Google daną stronę (a zazwyczaj zwraca uwagę tylko na pierwszą stronę wyników lub nawet na 5 pierwszych), może naszą markę zapamiętać. Może wejść na stronę i zapamiętać logo, charakter strony, oferowane produkty czy usługi. Nawet jeżeli nic nie kupi, dana marka zostanie mu mniej lub bardziej w pamięci.
  • Wyższa sprzedaż – strona internetowa, która jest wysoko w Google, otrzymuje więcej wejść, a tym samym ma też większą możliwość pozyskiwania realnych klientów, którzy kupią produkty lub usługi. Dzięki wyższym zarobkom firma może się rozwijać.
  • Pozycja lidera – dobrze wypozycjonowana marka, może stać się liderem w swojej branży. Dosłownie zgarnąć większą część internetowego tortu i uzyskać miano kluczowego brandu na rynku, a to daje różne korzyści.

Pozycjonowanie stron internetowych ma sens i przekonuje się o tym coraz większa ilość firm i administratorów stron nastawionych na zyski z reklam. Żeby jednak odnieść jakąś korzyść, trzeba to pozycjonowanie przeprowadzić profesjonalnie.

Dodaj komentarz