Jak wybrać dobrą drukarnię?

Zlecenie materiałów do wydruku wymaga wybrania drukarni. O tym wiemy wszyscy, jednakże klienci często nie wiedzą, komu powinni taki druk zlecić, nie mają pojęcia jak wybrać dobrą drukarnię i czym powinna się ona cechować. Poniżej zebraliśmy listę cech dobrej drukarni. Teraz wybór nie będzie już stanowił problemu.

1. Krótkie terminy realizacji

Dzisiaj każdemu zależy na czasie. Żyjemy w szybkim tempie i tak też prowadzimy biznes. Dlatego też nie dziwi fakt, że klient, który zleca wydruk, chce go mieć zazwyczaj dość szybko. Długie terminy realizacji nie nastrajają optymistycznie. Park maszynowy drukarni powinien być tak wyposażony, żeby wszystkie realizacje dało się wykonać w jak najkrótszym czasie. Krótki termin realizacji wydruków jest bardzo często głównym powodem wyboru danej drukarni.

2. Przystępne ceny

Nie oszukujmy się, dobra drukarnia nie wykona dla nas zlecenia za pół darmo, aczkolwiek może zaoferować atrakcyjną cenę. Zawsze należy brać pod uwagę koszt wydruku w poszczególnych drukarniach i wybierać ten tańszy lub korzystać z ofert promocyjnych. Warunkiem jest tutaj tylko fakt, że jakość samego wydruku nie będzie adekwatnie niska do ceny.

3. Dostawa gratis lub w niskim koszcie

Dobra drukarnia przy dużych nakładach powinna zagwarantować nam gratisową dostawę zamówionych materiałów lub też obniżkę na dostawę. Wtedy koszty zamówienia jeszcze bardziej się obniżają, a w naszej kieszeni zostaje po prostu więcej pieniędzy.

4. Darmowe próbki

Darmowa próbka działa w dzisiejszych czasach wręcz magicznie. Możliwość zamówienia takich probówek sprawia, że możemy się przekonać o jakości wydruku, użytych materiałach oraz czasie dostarczenia gotowych wydruków. Taka próbna współpraca oferowana jest tylko przez najlepsze drukarnie, a więc jest też wyznacznikiem tego, komu warto wydruki zlecić. Drukarnia która oferuje darmowe próbki pokazuje że nie ma nic do ukrycia a wręcz przeciwnie, chętnie pochwali się swoją jakością.

5. Bogate portfolio

Dobra drukarnia nie wstydzi się zaprezentować swoich dotychczasowych realizacji. Jest wręcz inspiracją dla mniejszych firm i z dumą prezentuje to, czego dokonała. Jako klient możesz natomiast wyrobić sobie o niej jakąś opinię.

One thought on “Jak wybrać dobrą drukarnię?

Dodaj komentarz