Social media: Start – nowa książka króla blogerów

22 kwietnia zadebiutuje książka Jasona Hunta (Kominka) zatytułowana Social media: Start. Przedsprzedaż miała miejsce w dniach 22 marca – 11 kwietnia. Mamy już swój egzemplarz i musimy przyznać, że nowa książka o social media wypadła świetnie.

Jason Hunt, czyli Tomek Tomczyk (dawniej znany, jako Kominek) to kultowa postać w polskiej blogosferze. Z powodzeniem można go nazwać największym polskim blogerem i z pewnością też blogerem nietuzinkowym. Wydał już 3 książki „Bloger i social media”, „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” i powieść „Thorn”. „Social media: Start jest jego najnowszym dziełem i trzeba przyznać, że bardzo udanym.

Książka kompleksowo traktuje o budowaniu swojego bloga i działaniu w social media. Każdy etap budowania bloga zostaje w niej dokładnie opisany, wraz z narzędziami, które mogą być przydatne w tym procesie. Jako że książka traktuje głównie o social media, mamy gotowe rady dotyczące tego, jak działać na Facebooku, na Snapchacie, Instagramie czy Twitterze. Całość okraszona jest pięknymi rysunkami Kasi Gondor i dopiskami Zucha, czyli Macieja Mazurkta. Można powiedzieć, że książkę stworzyli sami blogerzy. Korekta, okładka – wszystko to zostało zaprojektowane przez blogerów.

Jason Hunt z pewnością narobił czytelnikom apetytu. Jego poprzednie książki były świetne, a i nowej nie można niczego zarzucić. Zachwyca przede wszystkim sposób jej wydania. Całość jest bardzo skrupulatnie dopracowana, a treść broni się samą wartością. Wraz z początkiem roku 2015 król blogerów postanowił zamknąć swoje dotychczasowe blogi i zmienić całkowicie markę oraz wizerunek. W branży podejrzewano, że będzie to jego koniec, ale ten zdołał się odrodzić niczym Feniks z popiołów i wcale nie sprawiło mu to trudności.

Odkupił od wydawcy sprzedane wcześniej majątkowe prawa autorskie do swoich książek i założył własne wydawnictwo. Ten krok okazał się strzałem w dziesiątkę, a płodność autora mówi sama za siebie. Pozycja Social media: Start to doskonale zaplanowana i rozegrana książka. Pełno w niej przykładów, odpowiedzi na pytania i oczywiście humoru, który raz po raz rozładowuje atmosferę. Można poczytać zarówno o blogowych planach, jak perspektywach na przyszłość, o metodach i możliwościach osiągania celów w social media.

Książka ta będzie z pewnością doskonałą propozycją dla osób początkujących oraz dla blogerów z większych stażem. Ale takich, którzy do tej pory nie angażowali się w żadnym zakresie w social media lub ich działania nie przynosiły żadnych skutków.

Dodaj komentarz