Drukowane materiały reklamowe dla biznesu – dlaczego warto?

W dobie Internetu wielu ludzi sądzi, że drukowane materiały reklamowe nie mają już takiego oddziaływania, jakie miały kiedyś. Teraz naszym życiem rzeczywiście zawładnęły wirtualne media, ale to wcale nie oznacza, że wizytówki, ulotki czy teczki ofertowe przestały spełniać swoje zadanie. Jest wręcz przeciwnie.

Czy warto inwestować w drukowane materiały reklamowe?

Prawdą jest, że spora ilość klientów trafia na usługi danej firmy przez Internet. Z tym, że w większości przypadków wtedy, kiedy takich ofert szuka. Natomiast materiały drukowane trafiają do człowieka często mimochodem. Ktoś podaruje nam wizytówkę, ulotkę. Zobaczymy gdzieś baner reklamowy lub otrzymamy teczkę ofertową. Namacalne materiały są dla ludzi nadal bardzo ważne. Można wręcz powiedzieć, że tym ważniejsze, im większa ilość firm angażuje się wyłącznie w reklamę w Internecie.

Materiały drukowane są ponadczasowe, a ich stworzenie często jest dużo tańsze, niż realizowanie kampanii reklamowej w sieci. Są one doskonałym rozwiązaniem, kiedy weźmiemy pod uwagę działania na rynku lokalnym. Pozycjonowanie lokalne często kosztuje dużo więcej, niż wypromowanie firmy za pomocą materiałów drukowanych. Błędne jest też myślenie, że „pozycjonowanie” jest na stałe. Przy dużej konkurencji pozycje w SERPA-ach mogą się zmieniać dosłownie z dnia na dzień. Natomiast baner będzie wisiał i działał znacznie dłużej.

W jakie drukowane materiały reklamowe zainwestować w małej i dużej firmie?

Duża firma

Duże firmy powinny (chociażby z zasady) dysponować większymi budżetami na materiały reklamowe. W tym przypadku tak naprawdę potrzebne będą wizytówki, ulotki, teczki ofertowe, papier firmowy, koperty, banery, foldery reklamowe. Wszystko, co można w jakiś sposób rozprowadzać i co może poprawić wizerunek firmy.

Mała firma

W małej firmie wystarczą zazwyczaj ulotki i wizytówki oraz ograniczona ilość folderów reklamowych do wglądu w siedzibie firmy lub do okazania przez przedstawiciela handlowego.

Niezmiernie istotne jest tylko to, żeby materiały te były dobrej jakości, odpowiadały identyfikacji wizualnej danej firmy i zawierały przemyślaną treść.

Dodaj komentarz